Murat Karakaş

1976 yılında Mersin'de doğan Karakaş, 20 yılı aşkın süredir insan kaynakları alanında yöneticilik ve danışmanlık pozisyonlarında görev yapıyor.

Karakaş; organizasyon yapısı, iş analizi, iş tanımları ve yetkinlik modeli oluşturma, başta ücret yönetimi, performans yönetimi ve yetenek yönetimi olmak üzere insan kaynakları süreçlerinin tasarlanması, çalışan bağlılığı anketleri, norm kadro ve işgücü planlaması, bordro yönetimi ve teşvik süreçleri, iş sağlığı ve güvenliği gibi konulardaki uzmanlığı ile pek çok şirkete kurumsal dönüşüm ve entegre İK sistemlerinin kurgulanması konusunda danışmanlık verdi, şirketlerde bu sorumlulukları yerine getirdi.

İçel Anadolu Lisesi'nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi ve daha sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İK Yönetimi alanında yüksek lisans derecesini aldı. Lisans bitirme tezini "İşe Alımda Sayısal Yöntemler", yüksek lisans bitirme tezini ise "Örgütsel Vatandaşlık Davranışı" üzerine yaptı.

T-Systems Turkey, Probil, Agito Software ve D&R'da insan kaynakları, iş geliştirme, kalite ve mali işler konularında çalışan Karakaş, PricewaterhouseCoopers (PwC) ve Willis Towers Watson Türkiye'de proje yöneticisi ve danışman olarak İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim projelerinde etkin şekilde yer aldı. (Tüm deneyimler için tıklayınız )

Murat Karakaş, İK danışmanlığının yanı sıra uzmanlık alanındaki konular ile ilgili olarak eğitmen ve konuşmacı olarak görev alıp, özellikle Ücret Yönetimi ve İK Metrikleri alanlarında lisans ve yüksek lisans programlarında konuk olarak dersler de veriyor.

Koçluk alanında AoEC Practitioner Diploma sahip olup iyi derecede İngilizce bilen Karakaş, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

HRMONDO İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı

Merkez Mah. Ece Sokak Şelale Evleri Sitesi A11 Blok No:16D Daire:34 Kağıthane/İstanbul
E-mail: murat.karakas@hrmondo.com
Telefon: +90 (212) 321 7348 / (533) 309 6046